O nás

Kdo jsme

Tým odborníků a specialistů na sluchadla a svět sluchu. S výrobou a opravami sluchadel máme zkušenosti již od roku 1982 a od roku 1989 fungujeme jako jedna z prvních soukromých společností v Česku. Naše rodinná firma je od roku 1990 výhradním českým a slovenským zástupcem dánské firmy Oticon, která je jedničkou na světovém trhu se sluchadly.

Přestože dodáváme špičkové technologie jednoho z největších výrobců sluchadel na světě a máme mnohaleté zkušenosti s profesionální péčí, stále si zachováváme atmosféru rodinného podniku a vždy klademe důraz na osobní přístup k zákazníkům.

Oticon

Značka Oticon nepřetržitě vyvíjí sluchadla již od roku 1904 a drží řadu prvenství při zavádění nejmodernějších technologií.

Rozsáhlý výzkum na poli elektroniky, miniaturizace, ale i biologie lidského mozku dnes umožňuje vytvářet sluchadla, která jak vzhledem, tak svými vlastnostmi odpovídají životnímu stylu každého jednotlivce.

Sluchadlo tedy pouze nezesiluje zvuk, ale pomůže vám na cestě začlenit se do aktivního života.

Nejčastější otázky

Časté otázky našich zákazníků

Komukoliv, kdo trpí i malou ztrátou sluchu.

Není pravda, že sluchadla jsou určena pouze lidem v důchodovém věku. Stejně tak jako začínáme používat brýle, když se nám zhorší zrak, měli bychom vyhledat pomoc i v případě, že se nám zhorší sluch.

Odkládání řešení může situaci v budoucnu zkomplikovat.

V naší nabídce naleznete vše od kvalitních základních sluchadel zcela hrazených pojišťovnou, až po sluchadla pro ty nejnáročnější uživatele. Základní sluchadlo GET máte tedy zcela zdarma a naše nejlepší sluchadlo MORE 1 miniRITE R nabízíme za 45.000 Kč.

Všechna naše sluchadla využívají vyspělé digitální technologie a jsou nastavována přesně pro vás na míru pomocí moderního technického seřízení.

Klíčové vlastnosti, které také rozhodují o ceně sluchadla jsou:

● rychlost procesoru
● schopnost porozumět řeči i v hlučném prostředí
● schopnost přepínat režimy automaticky
● dostatečný výkon pro vaši sluchovou ztrátu

Výběr sluchadel může být složitý a někdy i matoucí proces. Vhodná sluchadla ale s naší pomocí vyberete raz dva. Objednejte se k nám na konzultaci zdarma.

Sluch je velice individuální, a proto přistupujeme ke každému případu jednotlivě. Všeobecně ale platí, že pokud se jedná o symetrickou (na obou uších stejnou nebo podobnou) ztrátu, pak bude porozumění řeči vždy lepší, pokud sluchadla pracují v páru. Porozumění řeči v rušném prostředí může být se dvěma sluchadly až o 70% lepší než s jedním. Většina našich sluchadel je dokonce vybavena schopností bezdrátově komunikovat v páru mezi sebou pro ještě lepší zpracování zvuku hlavně v hlučném prostředí.

Ptáte se proč?

Důvodem proč máme dvě uši, je schopnost rozlišit z jakého směru zvuky přichází. Jenom díky tomu se náš mozek může automaticky soustředit na zvuky, které jsou pro nás žádoucí, a jiné zvuky eliminovat. Pokud slyšíme pouze na jedno ucho, pak je tato schopnost zásadně omezena a zvuky se začnou překrývat, jako by byly z jediného zdroje.

Na našich pracovištích Oticon bude lékařskými přístroji Interacoustics vyhodnocen stav vašeho sluchu. Na základě výsledků tohoto měření a vašich požadavků společně vybereme sluchadlo vyhovující výkonem, provedením i cenou.

Ke všem typům sluchadel nabízíme i příslušenství.

V případě zvolení individuálního miniaturního sluchadla do ucha (zvukovodového), vám provedeme otisk ucha pomocí k tomu určené pistole a dvousložkové hmoty. Závěsná sluchadla můžete používat již po první návštěvě u nás. Sluchadla na míru vyrábíme v naší otoplastické laboratoři, kde využíváme mimo jiné i technologie 3D tisku – běžná doba výroby je 2 až 3 týdny.