Dobrý sluch pro 14 ti letého Elbera

14 ti letý Elber žije na Kapverdách a od narození má těžkou ztrátu. I přes to, že jsou v takovém případě sluchadla nezbytná, nemohla si je jeho rodinna dovolit. S žádostí o pomoc se na nás obrátila paní Petra Borůvka Lopes z Love Boa Vista. Rozhodli jsme se Elberovi darovat silná sluchadla Oticon RUBY 2 BTE Plus Power včetně ušních koncovek vyrobených na míru.

Aktuálně vybráno 30 000 Kč

z celkové částky 30 000 Kč

Příběh sluchadel pro mladého Elbera

Elber žije na Kapverdách, kde je obtížné se ke sluchadlům dostat. Jeden z důvodů je relativní chudoba místních obyvatel, která je ještě zvýrazněná vysokými cenami všeho zboží, které na odlehlé ostrovy musí urazit dlouhou cestu. Přestože má Elber těžkou ztrátu, sluchadla až doposud neměl a žil s omezenou možností slyšet, což je pro dítě velmi těžké. Elber se sice naučil odezírat, ale plnohodnotnou komunikaci to nemohlo nahradit. Proto jsme se rozhodli Elberovi darovat dobrý sluch v podobě páru sluchadel Oticon RUBY 2 BTE Plus Power. Také jsme mu v naší laboratoři vyrobily měkké koncovky na míru, aby při jeho silné ztrátě nedocházelo ke zpětné vazbě (pískání).

Logisticky nám opět pomohla organizace Love Boa Vista v osobě paní Petry Borůvky Lopes, která s naší vzdálenou pomocí udělala Elberovi otisky uší (potřebné pro výrobu koncovek) a přes známé zajistila dopravu mezi ČR a Kapverdami.

Chcete také pomáhat?

V tomto přípdě jsme se rozhodli že cenu sluchadel pokryjeme celou sami a nebudeme oslovovat veřejnost s žádostí o pomoc.

Pokud chcete pomáhat dalším lidem k dobrému sluchu, můžete přispět na transparentní účet, odkud budeme v budoucnu čerpat pro další příběhy.

Na účet můžete přispět jakoukoliv částku převodem nebo pomocí zde zobrazeného QR kódu.

Podpořte další příběhy:

Transparentní účet:123-9640830257/0100
Variabilní symbol:není potřeba
Náhled na účet:zobrazit účet

Dále můžete pomoct sdílením tohoto příspěvku.

Aktuálně vybráno 30 000 Kč

z celkové částky 30 000 Kč